Takiego przedstawienia teatralnego jeszcze nie było! „Mali poszukiwacze” to kreatywna nauka poprzez zabawę. Interaktywne show wyróżniają brak podziału na artystów i publiczność, wspólne decydowanie o fabule spektaklu i wiele angażujących zwrotów akcji. Rozwiązując edukacyjne zagadki i różnorodne zadania, dzieci rozwijają umiejętności, których nie nauczą się w szkole.
Przebieg tego wydarzenia to niepowtarzalne doświadczenie dla jego uczestników. Przedstawienie, a właściwie interaktywna zabawa, przemieniająca publiczność w grono kreatywnych współtwórców fabuły, to gwarancja niezapomnianych wrażeń. W niesamowitą podróż do tajemniczego świata zabierają nas Teodor, Zahary i Karoliusz. Co ciekawe, jeden z głównych bohaterów pozostaje ukryty przed wzrokiem publiczności, serwując jej całą gamę zagadek do rozwiązania. Dlaczego jest to tak istotne? Wspólne odnalezienie odpowiedzi na pytania to tak naprawdę jedyny sposób na to, aby odnaleźć niewidocznego dotąd Karoliusza. Nagrodą, jaka czeka kreatywnych uczestników, jest imponujący pokaz iluzji. Sala teatralna staje się w ten sposób w pełni interaktywnym centrum nauki, w którym to właśnie dzieci, nie aktorzy, odgrywają główną rolę.
Trudno się dziwić, że na tego typu wydarzenie czekali z niecierpliwością rodzice z Łodzi – a teraz z radością oczekują go ich dzieci. Już 17 marca „Mali poszukiwacze” zawitają w naszym mieście! Do zabawy zapraszają Marcin Mroziński, tancerz, choreograf, znany wielu z nas finalista programu „You Can Dance” oraz Damian Spętany, słynny iluzjonista, półfinalista programu „Mam Talent”. W spektaklu wezmą udział również łódzki aktor Piotr Choma i mistrzyni świata w show dance Zofia Rzepnikowska. Zapowiada się naprawdę interesująco!
- Pracując nad scenariuszem „Małych poszukiwaczy” konsultowałem go z ekspertami: pedagogami i psychologami dziecięcymi. Zależało mi na tym, aby spektakl był dostosowany do dwóch grup wiekowych widzów, odpowiadał na ich potrzeby i rozwijał różnorodne umiejętności – tłumaczy nam Marcin Mroziński, autor scenariusza i odtwórca roli Zaharego – Jedną z nich jest np. kreatywne myślenie. Podczas naszych przedstawień uczymy dzieci, że nie ma złych odpowiedzi ani złych pytań. Zachęcamy do poszukiwania własnych rozwiązań, a nagradzając i chwaląc każde z nich wzmacniamy w dzieciach ich poczucie własnej wartości oraz zachęcamy do poszukiwania swojej drogi – dodaje.
Forma show angażuje wszystkie zmysły, doskonale łączy zadania opierające się na teorii z tymi stricte praktycznymi, a także wykorzystuje elementy ruchowe. Ucząc się poprzez zabawę, dzieci wspólnie rozwiązują ciekawe rebusy, rozpracowują zawiłe szyfry, odnajdują ukryte wiadomości, interpretują abstrakcyjne obrazy i za pomocą ustalonych gestów odpowiadają na pytania aktorów. W trakcie wydarzenia mają także możliwość nauczyć się niesamowitego układu tanecznego. To doskonała okazja, by każdy uczestnik odkrył w sobie duszę artysty!
„Mali poszukiwacze” jest nie tylko świetną rozrywką dla całej rodziny, ale także innowacyjnym sposobem na rozwój wielu umiejętności.
- Spektakl kładzie duży nacisk na kompetencje miękkie, takie jak chęć poznawania, zdolność adaptacji, współpraca i zaangażowanie czy komunikacja. Autor przedstawienia z dużą starannością zadbał także o włączenie w spektakl zadań o charakterze ruchowym – podsumowuje Monika Just, pedagożka i trenerka twórczego myślenia.
„Mali poszukiwacze” z dwoma przedstawieniami dla dwóch grup wiekowych (4-7 oraz 8-10 lat) już 17 marca w Big Bang Studio w Łodzi!
Bilety dostępne tutaj: http://bit.ly/mali-poszukiwacze
0 komentarzy