Zbiór historycznych zdjęć, które poruszą do głębi każdego łodzianina.
Czytaj więcejZima 1945. roku, wojska sowieckie wyzwalają Łódź. To historyczne wydarzenie ma podwójny wymiar, bowiem od tej pory władzę w Łodzi, jak i na obszarze całej powojennej Polski, będą sprawować komuniści.
Czytaj więcejKto nie słyszał jeszcze o Menachemie Bornsztajnie, znanym także jako Ślepy Maks? Poznajcie legendarnego Króla Bałut – jedną z najsłynniejszych postaci historycznej Łodzi.
Czytaj więcejFilm o historii łódzkiego osiedla nazywanego Starym Polesiem, powstały w ramach programu Akademia Orange dzięki Fundacji Orange, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcejW przestrzeniach Muzeum Miasta Łodzi znaleźć można dzieła sztuki, które tworzyli znani na całym świecie artyści wywodzący się z Łodzi, np. bracia Hirszenbergowie.
Czytaj więcej2. część filmu towarzyszącego wystawie „Wokół Wielkiej Łodzi” opowiadaja o dziejach rozwoju przestrzennego miasta po II wojnie światowej, ideach przyświecających jego odbudowie, koncepcjach wielkich osiedli oraz inwestycjach czasów PRL-u.
Czytaj więcej1. część filmu towarzyszącego wystawie „Wokół Wielkiej Łodzi” opowiada o koncepcjach rozwiązania problemów związanych z dynamicznym rozwojem miasta, pierwszych planach zagospodarowania i osobach, które były zaangażowane w ich powstawanie.
Czytaj więcejRemake Polskiej Kroniki Filmowej z 1969 r. Krótka historia centrum miasta - jak zmieniała się Łódź na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w konsekwencji kolejnych inwestycji. Tu historyczna zabudowa styka się dziś z nowoczesnością.
Czytaj więcejBogactwo Łodzi
Czytaj więcej