Grzybica paznokci po hybrydzie – jak szybko wyleczyć uporczywy problem?

Grzybica paznokci po hybrydzie – jak szybko wyleczyć uporczywy problem?

Wykonywanie manicure hybrydowego stało się bardzo popularnym sposobem na malowanie oraz ozdabianie paznokci. Z uwagi na możliwość samodzielnego wykonania tego typu manicure w domu oraz względnie niskie koszty jego wykonania, coraz więcej kobiet nie ogranicza się do pomalowanych w ten sposób paznokci tylko na specjalne okazje. Niezachowanie odpowiedniego poziomu higieny podczas wykonywania manicure hybrydowego może prowadzić do powstania oraz rozwoju nieestetycznego problemu, jakim jest grzybica paznokci.

Paznokcie hybrydowe a grzybica paznokci

Warto jednak mieć na uwadze to, że ciągłe stosowanie produktów do manicure hybrydowego będzie powodowało osłabienie płytki paznokcia. Nieumiejętne jego wykonanie może powodować nie tylko łamliwość paznokci ale także prowadzić do powstawania infekcji grzybiczych.

Powstawanie grzybicy na paznokciach związane jest przede wszystkim z brakiem zachowania odpowiedniego poziomu higieny podczas wykonywania hybryd i nie zawsze dotyczy ono samych czynności zdejmowania czy też nakładania lakieru hybrydowego czy też jego utwardzania. Dlatego też, wybierając salon kosmetyczny, warto mieć na uwadze to, czy specjalista przestrzega zasad higieny takich jak dezynfekcja przyrządów czy stosowanie jednorazowych pilników.

Jak rozpoznać paznokcie dotknięte grzybicą?

Do najczęstszych powikłań związanych z nieodpowiednio wykonywanym zabiegiem manicure hybrydowego jest grzybica paznokci. W niektórych przypadkach płytka może zostać dotknięta reakcją alergiczną oraz onycholizą. Warto wiedzieć też, jak leczyć onycholizę paznokci, która może nieść poważne konsekwencje zdrowotne. Bywa też często powiązana ze złym wykonaniem manicure hybrydowego.

Do najczęściej pojawiających się objawów świadczących o grzybicy paznokci należeć będą:

- zmiana koloru paznokci na żółtawy lub zielonkawy odcień,

- rozwarstwienie się płytki paznokcia,

- matowienie paznokci,

- kruszenie i łamliwość paznokci a także dolegliwości bólowe.

Grzybica paznokci po hybrydzie – leczenie

Warto wiedzieć, że diagnostyki grzybicy paznokci powinien dokonać specjalista w swojej dziedzinie. W związku z tym, warto wybrać się do sprawdzonego dermatologa, który oceni stan paznokcia oraz zdiagnozuje chorobę. W celu leczenia paznokci objętych grzybicą najczęściej stosuje się leki na grzybicę skóry i paznokci, zawierające takie substancje jak terbinafina, flukonazol oraz itrakonazol.

Godnym polecenia jest także stosowanie specjalnego lakieru do paznokci, który w swoim składzie zawiera substancję czynną o zadaniu zwalczającym grzyby oraz ich namnażanie się.

Jak zapobiegać powstawaniu grzybicy paznokci?

Pierwszym elementem na który należy zwrócić uwagę podczas profilaktyki przeciwgrzybicznej związanej z nakładaniem manicure hybrydowego jest dbanie o odpowiednią higienę podczas wykonywania zabiegu. W tym celu osoba wykonująca hybrydy powinna zadbać szczególnie o dezynfekcję miejsca pracy oraz narzędzi metalowych. Wskazanym jest noszenie podczas całego zabiegu jednorazowych rękawiczek oraz maseczki. W przypadku produktów takich jak pilniki papierowe, powinny być one używane tylko jeden raz, osobny dla każdej klientki.

Dbałość o higienę wykonywanego zabiegu pozwoli znacznie ograniczyć a także uniknąć powstawania infekcji grzybiczych. Grzybica paznokci jest chorobą często trudną do wyleczenia a także lubiącą nawracać w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto dbać o płytkę paznokcia oraz zrezygnować co jakiś czas z manicure hybrydowego, dzięki któremu płytka będzie miała czas na odpowiednią regenerację.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy