Czy implantacja wszywki alkoholowej w Łodzi leczy alkoholizm?

Czy implantacja wszywki alkoholowej w Łodzi leczy alkoholizm?

Wszywka alkoholowa w Łodzi, inaczej nazywana także wszywką dla alkoholika jest jedną z najbardziej znanych farmakologicznych metod walki z chorobą alkoholową. Tabletki esperal są wszywane pod skórę pacjenta i uniemożliwiają rozkład alkoholu w wątrobie, wywołując przy tym przykre reakcje organizmu. W ten sposób budzi się awersja uzależnionego do wszelkiego rodzaju trunków procentowych. Leczenie to nazywane jest terapią awersyjną. W jaki sposób działa Disulfiram i czy wszywka naprawdę leczy alkoholizm?

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej w Łodzi?

Stosowany esperal w Łodzi to stara nazwa tabletek, które parę lat temu zniknęły z polskiego rynku. Później pojawił się lek o nazwie Disulfiram - czyli chemiczny związek, blokujący proces metabolizmu alkoholu w organizmie pacjenta. Tabletki są sprzedawane na receptę, a następnie zostają wszywane pod skórę pacjenta w przychodni specjalistycznej. Ten mikrochirurgiczny zabieg jest szybki i bezbolesny. Przeprowadza go chirurg, podając pacjentowi znieczulenie miejscowe. Wszywka antyalkoholowa działa 8-12 miesięcy, w zależności od metabolizmu każdej osoby. Po roku zabieg może być powtórzony, o ile zaistnieje taka potrzeba. Przed wizytą osoba uzależniona powinna zachować 24-godzinną abstynencję, natomiast po wykonanym zaszyciu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu przez cały rok.

Co się dzieje, jeśli wszyty esperal wchodzi w kontakt z alkoholem?

Alkohol i disulfiram nie są udanym duetem, ponieważ podczas ich łączenia u pacjenta mogą się pojawiać różnorodne skutki uboczne: fizyczne, ale też psychiczne. Fizyczne pojawiają się już po 10 minutach i czasami utrzymują się nawet do kilku godzin. Mogą wyglądać w sposób następujący:

  • pulsujący ból głowy
  • zaczerwienienie twarzy
  • uczucie gorąca
  • kołatanie serca
  • nudności oraz wymioty

Mogą również pojawiać się stany lękowe, niepokój, zaburzenie snu oraz stany depresyjne. Takie widoczne skutki uboczne pojawiają się nie zawsze. Wszystko zależy od odporności każdego pacjenta oraz ilości spożytego płynu etylowego. Natomiast połączenie alkoholu z esperalem zawsze będzie miało negatywny wpływ na narządy wewnętrzne, takie jak trzustka, nerki, wątroba, a nawet serce.

Czy wszywka dla alkoholika pomaga?

Ta metoda leczenia ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Z doświadczenia specjalistycznych gabinetów lekarskich wynika jednak, że dosyć często przy odpowiednim nastawieniu wszywka pomaga. Esperal w Łodzi jest nazywany terapią awersyjną. Warto jednak dodać, że najlepiej taki sposób leczenia sprawdza się w połączeniu z psychoterapią. Osoba uzależniona decydując się na wszywkę, powinna pamiętać o tym, że Disulfiram nie jest lekarstwem. Jeżeli jednak pacjent będzie przestrzegał wszystkich zaleceń lekarza, a co najważniejsze - wykazywał chęć wyleczenia się, w pełnym stopniu wszywka alkoholowa wesprze go w zwalczaniu nałogu.

Treść przygotowana przy współpracy z chirurgiem wszywającym esperal w Łódzi.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy