Jakie kwiaty wieloletnie do ogrodu wybrać?

Jakie kwiaty wieloletnie do ogrodu wybrać?

Dla wielu z nas ogród to miejsce uprawy warzyw i owoców. Jednak prawdziwy ogródek nie może obyć się bez kwiatów. Większość użytkowników wybiera wieloletnie kwiaty do dekorowania ogrodu, ponieważ wymagają one mniej uwagi i pielęgnacji.

Zalety wieloletnich kwiatów

Zapamiętaj kilka zasad. Konieczne jest dobranie kwiatów w taki sposób, aby gdy jeden więdnie, zakwitły inne. Jeśli zrobisz klomb, sadź w nim rośliny, które należy pielęgnować w ten sam sposób. Nie zaleca się sadzenia wysokich roślin obok niskich, ponieważ te drugie zagłuszą te pierwsze.

Kwiaty wieloletnie łatwo znoszą ostre zimy i nie wymagają corocznego sadzenia. Jasne kolory kwitnących roślin tworzą komfort i harmonię. Świat kwiatów uderza swoją różnorodnością, a wieloletnie odmiany mają wiele zalet. Nie wymagają przesadzania. Wytrzymują lekkie przymrozki. Nie wymagają dodatkowej opieki. Świetnie wyglądają przez cały ciepły sezon. Mogą służyć jako podstawa do tworzenia klombów. Możesz sadzić całe kompozycje, które nie będą wymagały zmian przez kilka lat. A jakie kwiaty do ogrodu warto wybrać?

Muskari

Mają niezwykły wygląd. Różne gatunki mogą różnić się pod względem kwitnienia. Najwcześniejsze kwiaty kwitną w marcu. Ta roślina nie wymaga specjalnej pielęgnacji i może samodzielnie się rozmnażać. Podczas sadzenia należy wziąć pod uwagę ten fakt, ponieważ przeniesienie takiego kwiatu w inne miejsce będzie niezwykle trudne. Zaleca się sadzenie cebul w doniczce.

Floksy

Floksy preferują miejsca nasłonecznione, ale odpowiedni będzie również półcień. Długotrwały brak światła słonecznego wpływa na dekoracyjność rośliny – kwiaty szybko się degenerują. Floksy nie są wymagające, jeśli chodzi o glebę, ale najlepiej czują się na glebach luźnych i wilgotnych z wystarczającą zawartością materii organicznej. Kwasowość powinna być zbliżona do obojętnej. Wysokie odmiany sadzi się w odległości 60 cm, inne - bliżej siebie.

Lilia drzewiasta

Ta roślina o żółtych kwiatach może rosnąć na wysokość do 200 cm i tworzy grona składające się z dużych kwiatostanów w kształcie miseczek. Pojedyncza roślina może wykształcić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt takich dużych kielichów. Kwiaty lilii składają się z mięsistych, długich, lancetowatych płatków, które są malowniczo wygięte do tyłu. Kontrastowo wybarwione pomarańczowo-brązowe pylniki doskonale uzupełniają jasnożółty, żywy i wesoły kolor kwiatów. Każde obfite skupisko kwiatów znajduje się na grubej i mocnej, wyprostowanej łodydze, pokrytej ciemnozielonymi wąskimi liśćmi zebranymi w gęste spirale.

Majestatyczne lilie drzewiaste zostały wyhodowane jako hybrydy lilii rurkowej i orientalnej. Niezwykłe rozmiary i siła kwitnienia to nie jedyne zalety tych wspaniałych roślin. Szlachetne Orienpety są bardzo odporne na choroby i szkodniki, mrozoodporne. Nie wymagają ochrony przed zimnem i są mało wymagające. Cebule lilii można sadzić w miejscach nasłonecznionych lub częściowo zacienionych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy