Na czym polega wybielanie zębów?
Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się domowe sposoby na wybielanie zębów. Już na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że my ich nie polecamy, ponieważ mogą one trwale uszkodzić szkliwo, a poza tym mogą spowodować rozwój próchnicy, jak i wywołać wiele innych negatywnych skutków. Wybielanie zębów najbezpieczniej wykonać w gabinecie stomatologicznym, w którego ofercie znajdują się dwa rozwiązania:
Pasta oraz lampa
Najpopularniejszym sposobem jest zastosowanie specjalnej pasty na zęby i podświetlaniu jej lampą. W ten sposób składniki pasty aktywują się i wybielają zęby. To prosty zabieg, który można wykonać podczas jednej wizyty, natomiast efekty utrzymują się ponad 3 lata!
Nakładki
Inną możliwością jest wybielanie nakładkowe, które polega na przygotowaniu specjalnych nakładek. Zajmuje się tym stomatolog, który nakłada na nie specjalny żel wybielający zęby. Takie nakładki pacjent musi nosić w domu, aby uzyskać oczekiwane efekty. Należy jednak wiedzieć, że to nie jest metoda dla wszystkich. Osoby, które mają jakiekolwiek ubytki w zębach, najpierw muszą je usunąć.
Czy wybielanie szkodzi zębom?
Jeden z najpowszechniejszych mitów dotyczących wybielania zębów mówi, że niszczy ono szkliwo oraz osłabia zęby. Jest to oczywiście nie prawda. Jeśli zabieg wybielania zębów zostanie prawidłowo przeprowadzony, to nie ma prawa dojść do żadnych uszkodzeń.
Nieco inaczej to wygląda w sytuacji, gdy decydujemy się na samodzielne wybielanie zębów dostępnymi produktami w drogeriach. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że sobie zaszkodzimy, ponieważ znajdują się w nich składniki takie jak np. węglan wapnia, które mają działanie ścierne, zatem nie powinny być stosowane przez zbyt długi czas.
Dodatkowo należy wiedzieć, że wybielanie zębów to nie jest metoda dla każdego. Istnieje sporo przeciwwskazań dla takiego zabiegu. Wśród nich można wymienić ubytki w zębach, stany zapalne dziąseł, choroby ogólnoustrojowe, ciąża, czy chociażby odsłonięte szyjki zębowe.
0 komentarzy