Jak opalanie w solarium wpływa na nasze samopoczucie?

Jak opalanie w solarium wpływa na nasze samopoczucie?
Opalanie w solarium pomaga uzyskać idealnie brązowy odcień skóry niezależnie od pory roku. Niektórzy nawet sugerują pozytywny wpływ opalania na samopoczucie, w tym na poziom witaminy D. Relaks w solarium może być miłym doświadczeniem, szczególnie gdy przez kilka minut leżymy na ciepłym łóżku, z głośników sączy się muzyka, a w powietrzu rozpylana jest aromatyzowana mgiełka chłodząca. Zobacz, w jaki sposób wizyta w takim miejscu może poprawić humor!

Dlaczego po solarium czujemy się lepiej? Fizjologia

Wizyta w solarium to czas dla siebie, dlatego dobre samopoczucie, wrażenie lekkości i przyjemności towarzyszy nam jeszcze wiele godzin po zakończonym seansie opalania. Jednak oprócz aspektów psychologicznych wpływ na to mają także aspekty fizjologiczne.

Opalanie może stymulować produkcję witaminy D w organizmie, co wpływa korzystnie na samopoczucie i zdrowie kości. Jednakże to, ile witaminy faktycznie się wchłania pozostaje trudne do oszacowania. Na pewno warto pamiętać o tym, aby stosować dedykowane do solarium kosmetyki z filtrami łagodzącymi skutki mocnego promieniowania. Jednak to właśnie one są kolejnym elementem wpływającym na nasze samopoczucie. Zazwyczaj przepięknie pachną (kokosowo, owocowo, tropikalnie), a jak wiadomo aromaty mogą nas odprężać i sprawiać, że poczujemy się mniej zestresowani. Dla wielu osób już sam proces opalania się wiąże się z poprawą nastroju, przypuszczalnie z powodu wydzielania endorfin, znanych jako „hormony szczęścia”.

Psychologiczne aspekty opalania – poprawa nastroju

Dla niektórych osób opalona skóra jest symbolem zdrowia i atrakcyjności, co może wpłynąć na pozytywny obraz samego siebie. Wielu z nas właśnie po to udaje się do solarium, aby poprawić swój wygląd, lepiej czuć się we własnej skórze. Słońce towarzyszy nam tylko przez pewien czas, a pozostała część roku to pochmurne, krótkie dni, niskie temperatury. Dla osób, które kochają czekoladową karnację, lubią się opalać, przebywać na słońcu i wygrzewać może być trudno przetrwać jesień i zimę. Dlatego odwiedziny w solarium są dla nich sposobem na dotrwanie do wiosny i przedłużenie letniej opalenizny.

Pozytywne aspekty opalania w solarium

Opalanie w solarium może mieć pozytywny wpływ na wygląd i samopoczucie. Przynosi ulgę w sezonowych zaburzeniach nastroju i poprawia samoocenę. Jeśli jesteśmy świadomymi klientami solarium, korzystamy z dobrych kosmetyków z filtrem i przestrzegamy zaleceń personelu, co do długości i częstotliwości sesji, minimalizujmy potencjalne ryzyko czy negatywne skutki opalania.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy