Henna proszkowa i żelowa - czym się różnią?

Henna proszkowa i żelowa - czym się różnią?

Zadbane, mocno podkreślone brwi i rzęsy dodają spojrzeniu wyrazistości i blasku. Codzienne malowanie brwi i rzęs jest czasochłonne i uciążliwe. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na barwienie brwi i rzęs henną. Na rynku henna dostępna jest w dwóch postaciach - proszkowej i żelowej. Czym różnią się te rodzaje henny? Jak prawidłowo je aplikować?

Henna - co to jest?

Henna jest to naturalny środek barwiący, otrzymywany ze sproszkowanych pędów i liści lawsonii bezbronnej (Lawsonia inermis L.). Roślina ta wykorzystywana jest powszechnie do wykonywania symbolicznych, rytualnych rysunków na dłoniach i twarzy w Indiach i w Egipcie. W krajach tych środki zawierające hennę stosowane są również do koloryzacji włosów. W wielu krajach europejskich coraz modniejsze staje się również wykonywanie henną krótkotrwałych tatuaży.

Zaletą henny, w porównaniu do syntetycznych barwników, jest jej mała inwazyjność.

Henna żelowa czy proszkowa?

Henna występuje na rynku w dwóch postaciach - żelowej i proszkowej. Obie postacie należy rozrobić z odrobiną wody oraz dołączonym do opakowania aktywatorem. Główna różnica pomiędzy henną żelową a proszkową to trwałość i siła farbowania. Henna proszkowa barwi włosy oraz skórę, dlatego też polecana jest osobom o przerzedzonych brwiach. Pozwala ona również na uzyskanie mocniejszego efektu kolorystycznego. Natomiast osoby, które chcą uniknąć pofarbowania skóry oraz uzyskać delikatniejszy efekt barwienia, powinny sięgnąć po hennę w postaci żelowej. Henna żelowa umożliwia również bardziej precyzyjną aplikację niż jej proszkowa forma.

Praktyczne wskazówki przed farbowaniem brwi henną

  1. Przed pierwszym użyciem koniecznie wykonaj skórny test uczuleniowy - na niewielki obszar skóry nałóż trochę mieszanki i obserwuj czy w tym miejscu nie pojawia się wysypka i zaczerwienie.
  2. Zabezpiecz skórę wokół brwi tłustym kremem lub wazeliną - zapobiegnie to zafarbowaniu tego obszaru, jeśli przypadkiem wyjedziesz pędzelkiem poza brwi.
  3. Przed wykonaniem koloryzacji koniecznie zmyj makijaż i umyj twarz.
  4. Pilnuj czasu farbowania - im dłużej henna będzie miała kontakt z twoimi brwiami, tym ciemniejszy będzie kolor!
  5. Do farbowania zakładaj rękawiczki ochronne oraz fartuszek lub stary t-shirt - henna barwi również tkaniny.
  6. Niewykorzystaną pozostałość rozrobionej mieszanki wyrzuć - nie nadaje się ona do ponownego użycia.
  7. Modelowanie kształtu brwi za pomocą pęsety przeprowadź po wykonaniu koloryzacji - wszystkie włoski będą wtedy lepiej widoczne.
  8. Kolor henny należy dobrać do odcienia włosów - osoby o włosach ciemnych powinny wybierać hennę brązową lub czarną, natomiast osoby o jasnych włosach i jasnej karnacji - hennę grafitową lub jasno brązową.
Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy