
Ubezpieczenie to umowa zawierana między towarzystwem ubezpieczeń a osobą ubezpieczaną, której celem jest zapewnienie określonych świadczeń w sytuacjach losowych. Dowiedz się, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne!
Ubezpieczenia motoryzacyjne
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy występuje konieczność zakupu ubezpieczenia motoryzacyjnego. Warto więc na początek zapoznać się z rodzajami ubezpieczeń pojazdów, które występują w Polsce. Podstawowym ubezpieczeniem każdego pojazdu mechanicznego jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe i posiadać je musi każdy właściciel pojazdu mechanicznego w tym samochodu, motocykla, czy też skutera. Ubezpieczenie OC pokrywa koszty naprawienia szkód wyrządzonych osobom trzecim przez kierującego pojazdem.
Właściciele pojazdów mają także możliwość skorzystania z zakupu dobrowolnych ubezpieczeń motoryzacyjnych. Takimi ubezpieczeniami są:
- Autocasco (AC), które chroni pojazd przed kradzieżą, zniszczeniem i uszkodzeniem,
- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), które gwarantuje odszkodowanie dla kierowcy i pasażerów w razie wypadku,
- Assistance, które zapewnia szerokie wsparcie w przypadku problemów na drodze, takich jak awaria, kolizja, kradzież, brak paliwa czy potrzeba samochodu zastępczego.
Jeśli planujesz zakup pakietu ubezpieczeń dla swojego samochodu, to zwróć uwagę na ubezpieczenia w Łodzi. Z pomocą profesjonalnych agentów ubezpieczeniowych z pewnością wybierzesz odpowiednią polisę dla swojego pojazdu.
Ubezpieczenie OC zawodowe
Ubezpieczenie OC zawodowe pokrywa roszczenia klientów w przypadku szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego w trakcie wykonywania jego działalności zawodowej. Jeśli więc klient poniesie stratę wynikającą z błędnej decyzji, nieprawidłowego doradztwa lub zaniedbania, to ubezpieczenie OC pokryje odszkodowanie z tytułu takiej straty.
Obowiązek posiadania polisy OC dotyczy kilku grup zawodowych:
- zawody prawnicze i im pokrewne, takie jak notariusze, adwokaci, radcy prawni, komornicy, doradcy podatkowi oraz rzecznicy patentowi,
- pośrednicy ubezpieczeniowi,
- księgowi i biegli rewidenci,
- zawody związane z gospodarką nieruchomościami, takie jak rzeczoznawcy majątkowi, zarządcy nieruchomości,
- zawody medyczne, takie jak lekarz, dentysta, pielęgniarka i położna (wykonujących działalność leczniczą w ramach praktyki zawodowej lub podmiotu leczniczego),
- osoby wykonujące usługi detektywistyczne i ochroniarskie.
Odwiedź biuro ubezpieczeń Unilink i dowiedz się na ten temat więcej!
Ubezpieczenia dobrowolne
Ubezpieczenia dobrowolne można wykupić dla dodatkowej ochrony finansowej w różnych sytuacjach życiowych. Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń dobrowolnych jest ubezpieczenie na życie, które zapewnia odszkodowanie dla bliskich w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Taka polisa może zostać rozszerzona o poważne zachorowanie, leczenie szpitalne, nieszczęśliwy wypadek lub assistance medyczny.
Dobrowolnym ubezpieczeniem jest także ubezpieczenie majątkowe. Zazwyczaj chroni ono nieruchomość i jej wyposażenie przed sytuacjami losowymi takimi jak pożar, zalanie lub włamanie. Wszystkie informacje na temat ubezpieczeń dobrowolnych można znaleźć m.in. tutaj: https://unilink.pl/placowki/lodz-przybyszewskiego.
0 komentarzy