Jak łatwiej i lepiej mówić po angielsku?

Jak łatwiej i lepiej mówić po angielsku?

Każdy, kto uczy się nowego języka, chciałby mówić w nim płynnie od razu po kilku lekcjach. To jednak często jest niemożliwe, nie tylko ze względu na brak wiedzy, ale również blokady psychiczne. Sprawdź, jak łatwiej i lepiej mówić po angielsku!

Oglądaj filmy, dużo filmów!

Nauka podczas lekcji czy korzystania z aplikacji to jedna rzecz. Z drugiej strony warto też zadbać o to, aby mieć jak największą styczność z językiem poza nimi. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i po prostu oglądać filmy i seriale… po angielsku. Najlepiej z napisami, bo wtedy uczysz się dodatkowo słownictwa, a nie tylko osłuchujesz się z akcentem czy brzmieniem danego języka. Słuchaj języka z różnych zakątków Stanów czy Anglii, aby poznać wymowę w rozmaitych wersjach.

Mów bez zaimków określonych i nieokreślonych

Istnieje 6 Trików Mówienia Po Angielsku Bez A AN THE, o których wiele osób uczących się języka angielskiego po prostu nie wie. Zaimki te, zwane nieokreślonymi i określonymi, przysparzają sporo problemów osobom, które nie do końca wiedzą, jak sobie z nimi poradzić. Łączą się z różnymi rzeczownikami, a wyjątków ich stosowania nie brakuje. W przydatnym wideo sprawdzisz, w jaki sposób można ich unikać w wypowiedziach!

Ucz się fraz, a nie pojedynczych wyrazów

Pamiętasz z lekcji językowych uczenie się pojedynczych wyrazów? To często spory problem, bo potem trzeba je jeszcze złożyć w konkretne zdania! O wiele łatwiej będzie Ci uczyć się konkretnych zwrotów, które przydadzą się na co dzień czy w komunikacji prywatnej albo zawodowej. Zwroty grzecznościowe, standardowe pytania w miejscach publicznych i frazy – to wszystko możesz poznać całościowo, bez konieczności poznawania każdego słowa osobno. Jednocześnie uczysz się znaczenia wyrazów i gramatyki!

Idiomy to podstawa

Język angielski stoi idiomami. To takie wyrażenia, w których znane wyrazy stosowane są w nietypowym połączeniu. Można je poniekąd porównać do polskich przysłów czy powiedzeń. W języku angielskim są one dość rozpowszechnione zarówno w mowie, jak i piśmie. Warto je znać i uczyć się ich w całości, aby potem móc wplatać je do komunikacji. Znajdziesz je też w filmach i serialach!

Ćwicz mało, ale… często!

Czujesz znużenie po kolejnej godzinnej sesji nauki języka angielskiego? Zamiast jednej długiej lekcji zdecyduj się na kilka sesji powtórzeń, na przykład po 10-15 minut. W ten sposób jesteś w stanie utrwalić sobie rzeczy, których się uczysz, a przy tym nie poczujesz zmęczenia. Taki sposób nauki według wielu specjalistów jest o wiele korzystniejszy dla naszego mózgu, który chętniej korzysta z wiedzy pozyskiwanej w taki właśnie sposób. Przestań się męczyć i zdecyduj się na krótkie, ale treściwe sesje z językiem angielskim!

Język angielski może być problematyczny, jeśli uczysz się wyłącznie na lekcjach i nie przyswajasz wiedzy w naturalny sposób. Używaj różnych trików i sposobów na poprawę znajomości języka, a także płynniejszą wymowę. Zdobędziesz wtedy więcej odwagi do komunikowania się inaczej niż po polsku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy