Jak przygotować dobrego burgera?
Dawniej burger kojarzył nam się z przydrożnymi budkami. Dziś możemy spotkać go nawet w najbardziej wykwintnej restauracji. Co sprawia, że zwykły fast food stał się tak popularny?
Wszystko za sprawą jego przygotowania. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że na przestrzeni lat burgery i ich skład ewoluowały. Dzisiaj można je określać mianem slow food, ze względu na dłuższy czas przygotowania i zawsze świeże dodatki, niż w popularnych sieciówkach, gdzie burgery produkowane są taśmowo.
Najważniejszym składnikiem burgera jest dobrej jakości zmielone mięso wołowe. Trzeba przy tym pamiętać, aby nie było zbyt chude, a najlepiej zawierało około 20% tłuszczu. Pozostaje jeszcze kwestia, którą część mięsa wybrać. Wśród szerokiej oferty najlepszej jakości będzie karkówka, antrykot, ligawa lub łopatka. Gotowe kotlety należy smażyć na patelni bez dodatku tłuszczu lub podpiec na grillu przez około 2-3 minuty z każdej strony.
Również ważnym składnikiem dobrego burgera jest dobrej jakości bułka, która jednocześnie wchłonie aromaty, a przy tym pozostanie chrupiąca. Szefowie kuchni za idealnie wypieczone bułki uważają słodkie broszki, czy też te z dodatkiem czarnego barwnika.
Nie można oczywiście zapomnieć o dobrze dobranych dodatkach warzywnych, owocowych, a także serach, jajkach sadzonych czy bekonu i sosach. W dzisiejszych czasach klasyczny burger zmienił się w prawdziwego kameleona smaków. Świetnym przykładem jest tutaj Double Smash Pasik, którego można zamówić w https://pasibus.pl/pl/lokalizacje/gdynia/. W jego składzie znajduje się podwójny smash burger, podwójny ser cheddar, sos różowy, sałata lodowa, ogórek kiszony i pomidor.
Burgery – propozycje podania
Burger to przede wszystkim bułka, mięso, warzywa i sos. Jeśli jednak klasyczna kanapka to dla Ciebie za mało, warto skusić się na odrobinę szaleństwa.
Burger Hawajski – podany w żytnio-razowej bułce z ananasem, serem cheddar, mieszanką sałat, sosem słodkie chilli oraz co najważniejsze mięsem wołowym.
Burger Meksykański — podany w żytnio-razowej bułce z dodatkiem nachos, papryczki jalapeno, serem cheddar, rukolą oraz sosem salsa. Nie może oczywiście zabraknąć kotleta wołowego.
Burger Leśny – podany w żytnio-razowej bułce z dodatkiem grillowanych pieczarek, sera cheddar, chorizo, rukoli, a także pasty z suszonych pomidorów. Całość zamyka grillowana wołowina.
Bułka jako podstawa burgera
Wydawać by się mogło, że głównym składnikiem burgera, który nadaje smaku, jest odpowiednio dobrane mięso. Nic bardziej mylnego. Zatem czym byłby burger, bez chrupiącej bułki. Czym zatem powinna się charakteryzować, aby stać się dopełnieniem dania?
Idealnie sprawdzi się tutaj odpowiednio przygotowana bułka pszenna, która będzie chłonąć aromat mięsa, a przy tym będzie chrupiąca. Coraz częściej dodaje się do niej czarny barwnik, nadając wyjątkowy wygląd potrawie. Aby uzyskać wyżej wymienioną chrupkość pieczywa, należy wcześniej lekko podpiec ją w piecu. Należy przy tym pamiętać, aby nigdy nie korzystać w tym celu z mikrofali, gdyż bułka stanie się gumowa, a po wystygnięciu lekko twardawa.
Jak widać odpowiednio przyrządzona bułka, to klucz do smacznego burgera. Świetnie o tym wie Pasibus w Gdyni, gdzie można znaleźć szeroką gamę burgerów i różnego rodzaju dodatków do nich, co sprawia, że w znacznym stopniu wyróżniają się one na tle zwykłych kanapek z mięsem, serwowanych w sieciówkach. Można je określić mianem Better Burger.
0 komentarzy