Sterowniki PAC. Sprawdź, czym są i gdzie znajdują zastosowanie

Sterowniki PAC. Sprawdź, czym są i gdzie znajdują zastosowanie
Sterowniki PAC sprawdzają się świetnie tam, gdzie potrzebna jest duża moc obliczeniowa. Oparte na nowoczesnych językach programowania, niezwykle wydajne, stanowią dużą konkurencję dla klasycznych sterowników PLC. Czym właściwie się wyróżniają?

PAC – połączenie PLC i… przemysłowego komputera?

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że sterowniki PAC stanowią połączenie klasycznego sterownika PLC z komputerem przemysłowym. Jest to prawda – PAC łączy w sobie zalety obydwu tych sterowników. Wyposażone w nowoczesne interfejsy znane z IPC, zawierają w sobie jednocześnie ogromną pamięć operacyjną i wydajność. Są również niezwykle elastyczne i można programować je zarówno w nowoczesne, jak i zapomniane już sposoby. Można w nich z powodzeniem wykorzystać zarówno proste listy instrukcji, jak i zaawansowane sekwencje w języku C/C++/Visual C++, a także we wszystkich językach w normie IEC 61131-3. Jeśli nie wiemy, na jakie rozwiązanie się zdecydować – w sklepie Schneider Electric możemy dobrać najlepszy sterownik PAC dla wybranej branży automatyki.

Zastosowanie sterownika PAC

Kontroler typu PAC sprawdza się świetnie na liniach i taśmach produkcyjnych. Służą równie dobrze jako panele sterownicze kierujące pracą mniejszych urządzeń, co można udoskonalić podłączając wyświetlacz umożliwiający wizualizację. To właśnie modułowa architektura i kompatybilność sprawia, że są często wybierane. Współpracują z innymi sterownikami PAC, modułami I/O, systemami SCADA i zaawansowanymi urządzeniami z branży automatyki. Często stanowią element rozbudowanych systemów automatyki, wykonanych z pomocą rozproszonych węzłów sieciowych.

Sterowniki PAC z powodzeniem obsługują zaawansowane cykle pracy, przy czym są w stanie obsłużyć jednocześnie różne mechanizmy. Ich największą zaletą jest wszechstronność zastosowań. Sprawdzają się zarówno w przypadku procesów ciągłych, dyskretnych, jak i jako element w ramach zintegrowanej platformy sprzętowej. Są wybierane przede wszystkim z myślą o zaawansowanych procesach technologicznych, tam – gdzie potrzebna jest funkcjonalność i nowoczesna technologia.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy