Gdzie jest usytuowany budynek?
W regionie, gdzie dominuje susza, jest dużo pyłu i kurzu. Okna powinny być tam myte co najmniej raz w miesiącu. W Polsce co prawda klimat jest inny, jednak w niektórych regionach dominują gleby piaskowe, jest też dużo dróg szybkiego ruchu. W takich miejscach mycie okien na wysokości jest wskazane równie często, co w klimacie pustynnym. Natomiast standardowo na obszarach o wilgotnym klimacie, gdzie jest dużo deszczu i mgły, można myć okna rzadziej – co 2-3 miesiące.
Słońce groźne dla okien
Jeśli twoje okna są narażone na bezpośrednie nasłonecznienie, powinny być one myte częściej, ponieważ promienie słoneczne powodują zmiany w warstwie powłoki i uszkadzają szkło. Warto zatem czyścić je środkami zabezpieczającymi. Coraz częściej stosowanym zabiegiem jest mycie wodą demineralizowaną, która powoduje wyładowanie elektrostatyczne, sprzyjające ochronie przed nasłonecznieniem i zanieczyszczeniami.
Mycie okien na wysokości w obiektach komercyjnych i prywatnych
Okna w budynkach użyteczności publicznej, takich jak biurowce czy hotele, powinny być myte jak najczęściej, aby zachować profesjonalny wygląd i zapewnić dobre wrażenie. Brudne szyby w oknach z pewnością zniechęcą klientów i kontrahentów.
W przypadku okien w mieszkaniach prywatnych, częstotliwość mycia zależy od czynników takich jak intensywność użytkowania i liczba osób w domu. W przypadku rodzin z dziećmi lub zwierzętami domowymi, częstotliwość mycia może być wyższa. Mowa tutaj o kilku piętrowych domach prywatnych oraz o wysokich blokach, w których myciem okien zajmuje się zarządca budynku.
W każdym przypadku ważne jest, aby regularnie kontrolować stan okien i dostosować częstotliwość mycia do potrzeb. Pamiętaj, że czyste i przejrzyste okna nie tylko poprawiają wygląd budynku, ale także zwiększają jego wartość i zapewniają dobrą widoczność.
Zapraszamy: Alpinros - mycie okien na wysokości Łódź
0 komentarzy