Prace nad kanalizacją, które wymagają ingerencji w glebę, zawsze są trudne, a przede wszystkim inwazyjne. Nie ma problemu, gdy wykonywane są na „odludziu”, gdzie nie ma wokół wielu innych zabudowań. Gorzej, gdy mają ingerować w krajobraz miejski. Dlatego wówczas można skorzystać z konkretnego rodzaju wiertnic – wiertnic poziomych.
Do czego wykorzystuje się wiertnice poziome?
Są to urządzenia przeznaczone do wykonywania odwiertów na placach budowy, gdzie potrzebne jest przygotowanie danych prac na głębokości. Przy pomocy wiertnic geologicznych dobrej firmy można wykonywać różnego rodzaju prace niezbędne na budowach, np. rurociągi sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej czy ciepłowniczej. To także sposób na stworzenie przepustów dla dużych instalacji elektrycznych i tzw. przepustów kablowych. Wiertnice poziome są więc niezwykle istotne w kontekście budowy domu, ale także w wielu innych branżach.
Dlaczego właśnie wiertnice poziome?
Odpowiedź jest prosta. Wiertnice są potrzebne w tych wszystkich przypadkach w miejscach, które charakteryzują się gęstą zabudową. Umożliwiają prace bez ryzyka stworzenia szkód, a co za tym idzie dodatkowych kosztów całego przedsięwzięcia, stąd są one często jedynym wyjściem w takim właśnie położeniu geologicznym. Nieinwazyjne wiertnice poziome mogą rozwiązać niejeden problem związany z ukształtowaniem terenu czy trudną dostępnością do danego rejonu wykonywania prac budowlanych.
Jak działają wiertnice poziome?
Dobrej jakości wiertnice geologiczne poziome, z których można skorzystać za pośrednictwem renomowanych firm, mają zastosowanie dla miejsc o różnym podłożu. Dzieje się tak dzięki temu, że urządzenie nie tylko wierci otwór, ale także ma za zadanie umieszczenie w nich rur, co sprawia, że prace są szybsze i bardziej ekonomiczne. Nie ma potrzeby wykonywania zbyt wielu czynności, a całość przebiega szybko i sprawnie. Istotną rolę odgrywają także średnice odwiertów. Jeśli są różnorodne, pozwalają na większą swobodę w pracach i wprowadzanie różnej grubości rur w otwory pod kanalizację czy gazociąg.
0 komentarzy