Czym jest pracownia terminalowa?
Terminalowa pracownia informatyczna składa się z kilkunastu stanowisk pracy. To sieć urządzeń, które podłączone są do wspólnego terminala. Jest to kompaktowy sprzęt stanowiący serce całej instalacji. Zastępuje on komputery stacjonarne/laptopy. Cechuje go nieprzeciętna wydajność i niezawodność, co zmniejsza ryzyko wystąpienia problematycznych awarii.
Można powiedzieć, że pracownia terminalowa na pierwszy rzut oka nie różni się od standardowej. Osiąga ona zbliżoną funkcjonalność i efektywność działania. Bez trudu można przystosować ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto jednak zaznaczyć, że brak konieczności zakupu kilkunastu jednostek komputerowych to znaczna oszczędność gotówki. Mniej należy również zapłacić za energię zużywaną przez urządzenia.
Czy pracowania terminalowa jest ergonomiczna?
Pracownia terminalowa jest w stu procentach ergonomiczna. Na uwagę zasługuje fakt, że sieć informatyczna projektowana jest przez wykwalifikowanych ekspertów, którzy stosują się do przepisów bezpieczeństwa. Okablowanie jest poprowadzone w taki sposób, aby nie wpłynęło negatywnie na swobodę eksploatacji sprzętu.
Kolejną istotną kwestią jest cicha praca urządzeń. Komputery stacjonarne posiadają wentylatory, które podczas pracy generują uciążliwe dźwięki. Nie można także nie wspomnieć o emisji ciepła, które negatywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pracowni. Jest to szczególnym problemem w sytuacji, gdy metraż pomieszczenia jest niewielki.
Jak zarządzać pracownią terminalową?
Administrator nie musi przechodzić specjalnego szkolenia, ponieważ zarządzanie pracownią terminalową jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie, aby przyswoił podstawowe informacje dotyczące tego typu sprzętu. Sporym udogodnieniem jest fakt, że nie trzeba tracić cennego czasu na uruchomienie każdego sprzętu osobno. Należy zainstalować oprogramowanie, a następnie udostępnić je wybranym profilom. Osoba zarządzająca ma pełną swobodę w nadawaniu i blokowaniu uprawnień. W czasie rzeczywistym monitoruje ona przebieg prac na danych stanowiskach.
0 komentarzy