Wsparcie produkcyjne to kompleksowa usługa, która polega na odciążeniu firmy z konieczności martwienia się składem i wyszkoleniem załogi zakładu produkcyjnego. To szczególnie istotne w przypadku zatrudnienia pracowników z zagranicy, którzy często nie znają realiów rynku pracy w Polsce, bywają zagubieni, a przez to nieefektywni.
Wsparcie produkcyjne – na czym polega?
Cała idea opiera się na zdjęciu ciężaru zajmowania się sprawami pracowniczymi przez klienta. To rodzaj outsourcingu pracowniczego, w którym zlecana jest kompleksowa obsługa pod względem zapewnienia odpowiednich kadr do danego zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma na własną rękę szukała i zatrudniała pracowników tymczasowych, pracowników z zagranicy czy pracowników na zastępstwo. Jednak spełnianie wszystkich obowiązków narzuconych przez prawo i jednoczesne dbanie o wysoki poziom motywacji zatrudnionych osób nie jest łatwe. Decydując się na outsourcing, czyli wsparcie produkcyjne, mamy pewność wysokiej jakości świadczonej pracy.
Outsourcing pracowniczy to nie tylko ręce do pracy
Nowoczesna oferta w tym zakresie wykracza daleko poza wąsko rozumiane znalezienie pracowników chętnych do podjęcia pracy w danym zakładzie. Firma specjalizująca się w takiej usłudze, jak wsparcie produkcyjne, dba o każdy aspekt zatrudnienia obcokrajowców. To zadaniem firmy zewnętrznej jest obsługa kadr w kwestii legalności umów i załatwiania wszelkich innych formalności. Bardzo ważnym aspektem takiej usługi jest również wsparcie już po etapie rekrutacji. To między innymi zapewnienie osoby, która będzie łącznikiem pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Ma to ogromne znaczenie w przypadku pracowników nie polskojęzycznych, gdyż bariera językowa potrafi znacząco zmniejszyć motywację do pracy, jak również samą jej efektywność.
Dlaczego warto sięgnąć po wsparcie?
Po stronie zalet takiego rozwiązania trzeba również zapisać dbanie o sprawy socjalno-bytowe personelu. Firma, która jest doradcą produkcyjnym, dba o takie kwestie jak zapewnienie godziwych warunków życia dla pracowników. Aby osoby przejeżdżające z zagranicznej granicy czuły się w miejscu pracy komfortowo i swobodnie, zapewnione jest również wsparcie osoby mówiącej w danym języku, co znacząco ułatwia kontakty i także przekłada się na wydajność pracy. Jakie korzyści płyną dla firmy, jeżeli zdecyduje się na outsourcing pracowniczy? To przede wszystkim maksymalizacja zysku i minimalizacja strat, to także większa satysfakcja pracowników i zadowolenie z pracodawcy. Dla firmy to również większa przewidywalność, stabilizacja i mniejsze ryzyko zawirowań mogących skutkować spadkiem produkcji.
Wsparcie produkcyjne https://sqda.pl/wsparcie-produkcyjne/ to domena wyspecjalizowanych firm, które dobrze znają realia rynku i wiedzą, jak dotrzeć do potencjalnych pracowników. Decydując się na kompleksowe wsparcie w tym zakresie, pozbywamy się jako przedsiębiorca w większości najpoważniejszych zmartwień w obszarze HR. To oferta pomyślana dla firm, które działają w wielu sektorach przemysłu – mogą to być zarówno prace produkcyjne, jak i specjalistyczne prace naprawcze, na przykład przy obiektach inżynieryjnych.
0 komentarzy