Zaszycie alkoholowe wszywką Esperal to zabieg wspomagający całkowite wyjście z choroby alkoholowej. Polega on na implantacji środka o nazwie Disulfiram, który po połączeniu z substancjami alkoholowymi powoduje nieprzyjemne trudne do zbagatelizowania dolegliwości. Terapia ta zaliczana jest do tzw. terapii awersyjnych. Oznacza to, że z czasem u pacjenta następuje powstanie całkowitej awersji do alkoholu.
Wszywka alkoholowa Esperal - czym jest i na czym polega jej działanie?
Wszywka alkoholowa Esperal to tabletki stosowane w celu wspomagania leczenia choroby alkoholowej. Kluczowym elementem Esperalu jest jego substancja czynna, Disulfiram. Substancja ta nie jest sama w sobie szkodliwa dla organizmu i nie wchodzi w interakcje z żadnymi przyjmowanymi lekami. Jedynych objawów można spodziewać się po wypiciu alkoholu.
Działanie Esperalu charakteryzuje się wywoływaniem nieprzyjemnych dla organizmu skutków ubocznych, jak ból głowy, nudności czy wymioty.
W organizmie dochodzi do zaburzenia naturalnego procesu metabolizmu alkoholu, przez co spotęgowane zostają dolegliwości przypominające te przy silnym zatruciu alkoholowym.
Działanie wszywki Esperal odczuwalne jest już po kilku minutach od wypicia alkoholu i potrafi się utrzymywać aż do 10 godzin. Kuracja Esperalem trwa do roku. Po jego upływie można zaszyć się powtórnie.
Esperal pozwala na zachowanie długotrwałej trzeźwości. Należy jednak wiedzieć, że samo zaszycie alkoholowe nie zastąpi skrupulatnie przeprowadzanej terapii, a jedynie ją wspomoże.
Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej?
Wszywka alkoholowa aplikowana jest podskórnie, najczęściej w okolicy pośladków. Zabieg wykonywany jest w całości przez wykwalifikowanego w tej dziedzinie chirurga i trwa jedynie 30 minut.
Co ważne, blizna po zaszyciu jest praktycznie niewidoczna, a Esperal ukryty pod skórą nie jest wyczuwalny. Dzięki temu możliwe jest zachowanie całkowitej dyskrecji, a zaszycie alkoholowe nie koliduje z naszym codziennym życiem.
Zabieg zaszycia alkoholowego jest małym zabiegiem nieinwazyjnym. W związku z tym po zakończeniu zabiegu nie następują żadne powikłania. Wszystkie zabiegi tego typu wykonuje jedynie wyspecjalizowana kadra lekarska, która od lat zajmuje się leczeniem choroby alkoholowej. Po zaszyciu wszywką pacjent może powrócić do wykonywania wszystkich codziennych czynności, takich jak praca fizyczna czy prowadzenie samochodu. Zwolnienie lekarskie (L4) po zabiegu nie jest potrzebne.
Należy jednak pamiętać, by zachować trzeźwość na dobę przed samym zabiegiem. W przeciwnym razie zaszycie alkoholowe nie będzie możliwe. W momencie zaszycia organizm pacjenta musi być wolny od alkoholu, ponieważ reakcja disulfiramowa następuje bardzo szybko i nie można narazić zdrowia pacjenta.
Cena zabiegu zaszycia alkoholowego w Łodzi
Koszt samej wszywki alkoholowej uzależniony jest od kilku czynników, takich jak rodzaj szwów czy dawka leku. Nasz Gabinet Łódź posiada specjalne pakiety zabiegów, by łatwiej było dopasować odpowiedni. Ostateczny wybór pakietu następuje podczas początkowego wywiadu lekarskiego.
Usługa dopasowywana jest indywidualnie z myślą o każdym pacjencie. Cena wszywki Esperal rozpoczyna się od 700 zł.
Gdzie najlepiej wszyć Esperal w Łodzi?
Znalezienie odpowiedniej placówki jest bardzo istotnym krokiem. Będzie to warunkowało powodzenie naszej terapii i bezpieczeństwo zabiegu.
Przychodnia Nasz Gabinet Łódź zlokalizowana w samym centrum Polski to najlepsze rozwiązanie gwarantujące profesjonalne podejście do problemu i wykwalifikowaną kadrę lekarską.
Zespół chirurgów, specjalistów i terapeutów z przychodni leczenia alkoholizmu w Łodzi zadba o każdego indywidualnego pacjenta i z chęcią udzieli wszelkich niezbędnych informacji.
Sieć przychodni Nasz Gabinet ma swoje oddziały we wszystkich największych miastach w Polsce, które mogą poszczycić się efektywnością przeprowadzanych terapii alkoholowych na poziomie 93%.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Nasz Gabinet: https://nasz-gabinet.pl/lodz/esperal/
0 komentarzy