Osprzęt do wózków widłowych to zbiór montowanych dodatkowych elementów dających przedsiębiorcom więcej możliwości, niż pozwala na to standardowy widlak. Inwestycja w osprzęt może okazać się rozwojowa i długoterminowa dla prowadzonej działalności. Jednocześnie działanie to, może przyczynić się do osiągania satysfakcjonujących profitów w niedługiej perspektywie czasu, w postaci poprawy efektywności pracy czy też zadowalających wyników finansowych firmy.
Dokładna i skrupulatna analiza potrzeb prowadzonego przedsiębiorstwa lub dopiero nowo otwartej działalności, jest naprawdę ważna. Dlaczego? Dlatego, ponieważ prawidłowo dopasowane narzędzia, pojazdy czy samo ustawienie i organizacja np. przestrzeni magazynowej przekłada się na jakość i wydajność prowadzonych prac, a tym samym na zadowolenie potencjalnych klientów i korzyści finansowe.
Wózki widłowe należą do grupy pojazdów, które są coraz chętniej i częściej wybierane wśród osób będących właścicielami firm. Dzieje się tak, ponieważ są to pojazdy, które usprawniają pracę w zakresie transportu towarów, a jak nietrudno zauważyć, każdego roku pojawia się coraz więcej hal, magazynów czy firm budowlanych, gdzie wózki widłowe stanowią istotny element w całym procesie pracy.
Przedsiębiorcy, którym zależy na poprawie efektywności w prowadzonej działalności szukają rozwiązań, mających pozytywny wpływ na jakość pracy, a do tego takich, które przekładają się na wzrost dochodów. W realizacji tego typu celów pomocny okazuje się osprzęt do wózków widłowych. Elementy, tj. łyżki do widlaków, chwytaki, karetki i wiele innych tego typu części, umożliwiają wykonywanie czynności, które wykraczają poza zasięg standardowych wózków widłowych.
Rodzaje osprzętu
Dealerzy wózków widłowych w swoim asortymencie posiadają różnorodny osprzęt do widlaków. Wśród dostępnych akcesoriów do wózków widłowych wyróżnia się elementy, takie jak:
widły i przedłużki
Widły stanowią standardowe wyposażenie widlaków, bez których pojazdy te nie są w stanie pełnić swoich podstawowych funkcji. Wśród wideł wyróżnia się kilka rodzajów:
- widły standardowe, które są montowane na karetce wózka,
- przykręcane,
- wysuwane,
- z wagą,
- z zaczepem i bez.
Ponadto, widły poza rodzajem mogą się od siebie różnić także długością, czy też maksymalnym udźwigiem. Wspomniane przedłużki, to istotny element, ponieważ pozwala on na ograniczenie kosztów związanych z zakupem nowych wideł. To rodzaj nakładki, za pomocą której możliwe jest przedłużenie wideł o około 40%.
chwytaki
Te części dobiera się, w zależności od rodzaju pracy jaką ma wykonywać widlak. Przykładowo do prac rolniczych są produkowane specjalne typy chwytaków, jak wybieraki do kiszonki. Wyróżniamy chwytaki:
- obrotowe,
- z zębami,
- do opon,
- do beczek.
- z obrotowymi widłami.
Szukasz wózka widłowego elektrycznego, który spełni Twoje oczekiwania? Zobacz tutaj! Na stronie znajdziesz także wysokiej jakości osprzęt do widlaków!
wysięgniki
Za pomocą wysięgników można bez problemu zamienić wózek widłowy w żurawia, który jest pojazdem często wykorzystywanym np. na placu budowy. Podobnie jak w przypadku wideł, także tutaj istnieje kilka rodzajów żurawi przeznaczonych do wózków widłowych. Wśród wysięgników wyróżniamy:
- wysięgniki przedłużane,
- wysięgniki nastawne,
- wysięgniki z hakiem,
- wysięgniki przedłużane z wciągarką.
łyżki i czerpaki
Łyżki i czerpaki to elementy, których wyróżnia się bardzo wiele rodzajów. Korzysta się z nich w takich branżach, jak budownictwo, rolnictwo, transport i wiele innych. Na rynku dostępne są chwytaki:
- mieszarki,
- z wymiennymi zębami,
- ze zbierakami,
- z ruchomymi rotorami.
Przykładowe łyżki do widlaków to: skarpowe, dwudzielne, podsiębierne.
wciągarki
To specyficzne elementy, które są stosowane zazwyczaj podczas prac w przemyśle ciężkim. Wciągarki najczęściej są osprzętem montowanym do pojazdów typu ładowarki teleskopowe.
pozostały osprzęt do wózków widłowych
Poza wymienionym powyżej osprzętem na rynku akcesoriów do widlaków znajdują się także inne elementy stanowiące ich uzupełnienie, jak:
- myjki ciśnieniowe,
- pługi
- zamiatarki,
- platformy,
- pomosty,
- zamiatarki.
Montaż osprzętu do widlaków
Osprzęt do wózków widłowych w postaci wideł, chwytaków, platform czy też innych dodatkowych elementów montuje się najczęściej zamiast standardowych wideł. Jeżeli zależy nam na inwestycji w konkretny osprzęt, wówczas warto przeanalizować zakup z dealerem, z którym ma zostać dokonana transakcja. Warto upewnić się, że model wózka widłowego jaki posiadamy będzie współgrał z zakupionym osprzętem. Bogaty asortyment akcesoriów do wózków widłowych znajdziesz tutaj.
Zalety osprzętu do wózków widłowych
Osprzęt dodatkowy stanowi idealne rozwiązanie, kiedy zależy nam na zmianie charakteru pojazdu i nadania mu nowych funkcji. Standardowy widlak usprawnia pracę, a z dodatkowymi akcesoriami może stanowić rozwiązanie w momencie, gdy pojawi się np. potrzeba transportu sypkich materiałów, które bez problemu przewieziemy za pomocą widlaka z zamontowaną łyżką.
Pozostałe korzyści wynikające z posiadania dodatkowego osprzętu:
- maksymalne wykorzystanie wszystkich możliwości widlaka,
- oszczędności, osprzęt jest znacznie tańszy, niż zakup nowych urządzeń,
- wielozadaniowość.
Podsumowanie
Inwestycja w osprzęt do wózków widłowych w momencie, gdy potrzeby firmy zostały dokładnie przeanalizowane, a sprzęt odpowiednio dopasowany może się opłacić i przynieść firmie wiele korzyści, w postaci oszczędności i większych zysków. Dodatkowe elementy do widlaków mogą być wykorzystywane w każdej branży, najważniejsze jest zadbanie o to, aby były to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów i dopuszczone do użytku. Warto inwestować w części do wózków ze sprawdzonych i pewnych źródeł, gdyż zakup osprzętu do wózków widłowych, jest rozwiązaniem oddziałującym na dynamikę pracy w firmie. Szeroki wybór wózków widłowych spalinowych, które mogą wykonywać wiele różnorodnych prac dzięki dodatkowemu montażowi osprzętu do widlaków - znajdziesz tutaj!
0 komentarzy