Jaki środek transportu będzie najlepszy do poruszania się po Gdańsku? To pytanie zadaje sobie wielu turystów przyjeżdżających do Trójmiasta. Do wyboru mają tradycyjnie komunikację miejską, taksówki, a także rowery. Co będzie najkorzystniejszym wyborem i na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o sposobie poruszania się?
Komunikacja miejska: sprawnie czy nie do końca?
Turyści, którzy wysiądą na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą wybrać podróżowanie tramwajem lub autobusem – przystanki zlokalizowane są tuż przed budynkiem dworca. Należy jednak pamiętać, że podróżowanie z bagażami komunikacją miejską w Gdańsku może być nieco utrudnione (zwłaszcza w tramwajach), dodatkowo aby dotrzeć do miejsca docelowego (np. hotelu) prawdopodobnie konieczne będą przesiadki. Pocieszający może być za to fakt, że z dworca można dostać się bezpośrednio w okolice morza – np. do Brzeźna (tramwaj dojeżdża w okolicę deptaka prowadzącego nad wodę). Czasami jednak, zwłaszcza przy większej liczbie bagaży, lepiej postawić na taksówkę. Komunikacja miejska może być za to niezłym wyborem jeśli chcemy przemieścić się (już bez walizek) do konkretnej dzielnicy. Należy jednak pamiętać, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy bezpośrednio (dotyczy to m.in. gdańskiej starówki).
Gdańsk taxi: kiedy warto z niej skorzystać?
Czy przemieszczanie się przez Gdańsk taxi jest opłacalne? To zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli chcemy zaoszczędzić, a jednocześnie nie mamy problemu z poruszaniem się na pieszo (przystanki komunikacji miejskiej nie zawsze zlokalizowane są obok różnych atrakcji), to jazda taksówką okaże się prawdopodobnie zbędna. Jeśli jednak mamy dużo walizek, a nasz hotel znajduje się po drugiej stronie miasta lub chcemy dojechać w konkretne miejsce (np. pod Muzeum II Wojny Światowej lub na Stare Miasto), taksówka będzie najlepszym wyborem. Jazda taksówką ma też dodatkowe zalety – większość taksówkarzy doskonale orientuje się w miejskich atrakcjach i może polecić turystom różne ciekawe miejsca warte zobaczenia.
0 komentarzy