Węgiel workowany - dlaczego warto kupować węgiel w workach?

Węgiel workowany - dlaczego warto kupować węgiel w workach?

Czy proces zakupu węgla na sezon grzewczy zmienił się na przestrzeni lat? Czy wciąż przyjeżdża auto dostawcze i zrzuca zamówioną ilość na podwórko, a właściciel lub administrator nieruchomości musi samodzielnie wszystko przerzucić do kotłowni przez niewielkie okienko i przy pomocy łopaty? To na szczęście przeszłość, a dowodem na to jest wysokiej jakości węgiel dostarczany w workach.

Jak zachować lepsze parametry węgla podczas składowania?

Jak wiadomo, zwykle jedna dostawa węgla starcza na cały sezon grzewczy, co wiąże się z jego długotrwałym przechowywaniem. Wybierając opał, należy więc wziąć pod uwagę sposób jego dostarczenia oraz składowania. Do wyboru mamy dwie opcje: materiał luzem oraz wysokiej jakości produkt workowany, np. miał w workach https://najlepszyekogroszek.pl/mial-premium. Decyzja jest istotna - nie chodzi tylko o wygodę, jaką bez wątpienia gwarantuje węgiel czy miał workowany, ale także inne korzyści. Porównując te dwie opcje, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry decydujące o efektywności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany o przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej - musimy przez to spalić więcej surowca.

Komfort rozładunku, magazynowania i napełniania pieca

Skoro wiesz już, że nie musisz przez wiele godzin przerzucać opału łopatą, to jak wygląda w praktyce dostawa i rozładunek węgla workowanego? Produkt w workach. dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Co w przypadku, gdy nie posiadasz wózka paletowego, a dostawcy nie mają czasu, by pomóc z rozładunkiem? Jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków. Można więc powiedzieć, że większość osób poradzi sobie z takim ciężarem nawet bez użycia dodatkowych sprzętów.

Jak węgiel workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie pieca trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. 

Węgiel workowany pozwala także zachować porządek w pomieszczeniu, w którym jest składowany, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Sprawdzone paliwo, które zagwarantuje satysfakcję z wyboru

Niezależnie, czy korzystasz z kotła klasy V i inwestujesz w ekogroszek workowany, czy wybierasz do swojego pieca węgiel lub miał workowany z dostawą. W obydwu przypadkach wybieraj dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką. 

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków.

Artykuł zewnętrzny

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy