
Lampy do przedpokoju – jakie rodzaje oświetlenia wykorzystać?
W przedpokojach powinny pojawić się różne rodzaje produktów oświetleniowych, które zapewniają optymalne warunki do przemieszczania się, wykonywania rozmaitych czynności, w tym choćby ubierania się przed wyjście z domu, zdejmowania wierzchniego odzienia lub dobierania elementów stroju.
Z tych też względów do przedpokojów powinno trafić oświetlenie:
- ogólne,
- zadaniowe,
Problem pojawia się wówczas, gdy w przedpokoju nie dysponuje się nadmiernym metrażem. W ciasnej przestrzeni zastosowanie większych lamp bywa po prostu niemożliwe.
Mały przedpokój i oświetlenie – najlepsze rozwiązania oświetleniowe
Jakie oprawy mogą być zatem stosowane w niewielkich przedpokojach? Powinno się stosować produkty o prostej i drobnej formie, by nie przytłoczyły wnętrza i nie ograniczyły jego funkcjonalności. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza rozwiązania minimalistyczne lub nowoczesne.
Warto stawiać na jasne kolory, gładkie, wypolerowane powierzchnie, które odbijają światło i sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie nieco większe niż w rzeczywistości.
Po jakie produkty sięgnąć? W roli oświetlenia głównego w małych przedpokojach można wykorzystać plafony i inne lampy sufitowe. Większe pojedyncze modele umieszcza się w centrum pomieszczenia. Mniejsze montuje się równomiernie na suficie, by doświetlić całe wnętrze. W tej roli ciekawie sprawdzają się także lampy na szynoprzewodach (zwłaszcza reflektory), które da się łatwo rozmieścić względem siebie tak, by zapewnić optymalny poziom światła w każdym kącie.
Reflektory to też świetny pomysł na doświetlenie strefy lustra w przedpokoju. Dzięki temu zyskuje się mocno doświetloną przestrzeń, pozwalającą na przykład na precyzyjne dobranie elementów stroju o różnych kolorach, poprawianie makijażu czy wykonywanie innych zadań wzrokowych. Można choćby zdecydować się na nowoczesne oświetlenie od: Azzardo.com.pl.
Nawet w ciasnym przedpokoju warto zastosować oświetlenie uzupełniające i dekoracyjne. Wbrew pozorom nie musi ono wcale ograniczać przestrzeni użytkowej. Wystarczy zdecydować się na niewielkie produkty montowane na ścianach i sufitach. Ciekawą opcją są lampy wpustowe do oświetlenia punktowego wybranych fragmentów mebli lub detali architektonicznych. Innym rozwiązaniem są taśmy LED, którymi doświetla się wyposażenie (półki, nisze, lustra), a także ściany czy nawet podłogi. Z ich pomocą uzyskuje się oświetlenie liniowe, które buduje klimat przestrzeni.
Nowoczesne produkty oświetleniowe – zaawansowane technologie w służbie oświetlenia
Planując oświetlenie, nie zapominajmy również o kwestii doboru źródeł światła. Warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania LED, które wyróżniają się olbrzymią energooszczędnością i dużą żywotnością, co pozwala znacząco obniżyć wysokość domowych rachunków, przy zachowaniu optymalnego poziomu doświetlenia wnętrza.
Podstawą systemu powinny być produkty zapewniające minimum 100 lx i światło neutralne, jak najbardziej zbliżone do naturalnego. W pobliżu lustra najlepiej zastosować żarówki o wysokim współczynniku oddawania barw. Pozwala to perfekcyjnie dobrać elementy stroju i dodatki do każdej stylizacji.
Funkcjonalny i nowoczesny przedpokój – idealne warunki oświetleniowe we wnętrzu
Nawet mały przedpokój może być dobrze oświetlony. Trzeba tylko dobrać odpowiednie oprawy – o niewielkiej, minimalistycznej formie – oraz właściwe źródła światła. Dzięki temu stworzymy przytulne wnętrze i funkcjonalną przestrzeń, która wręcz zaprasza do tego, by wejść dalej i rozgościć się w domu lub mieszkaniu.
0 komentarzy