Styl industrialny to surowe i otwarte przestrzenie. W ostatnim czasie styl ten stał się niezwykle modny, zarówno w aranżacji domów i mieszkań jak i infrastruktury przeznaczonej na wesela i inne uroczystości. Styl industrialny zachwyca dużymi oknami przez które wpada światło oraz prostotą i minimalizmem. Dlaczego pofabryczne wnętrza wzbudzają w nas tak wielki zachwyt?
Styl industrialny - zarys historyczny
Styl industrialny zapoczątkowany został w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX
wieku. W wyniku wielkiego kryzysu, wiele fabryk, magazynów czy hal opustoszało. Początkowo zaczęli osiedlać się w nich artyści. Przestrzenie te zaaranżowali na mieszkania oraz własne pracownie a czasem i sale wystawowe.
W Polsce początek stylu industrialnego przypada na lata 90. XX wieku. Charakterystyczną cechą dla tego stylu jest wolna przestrzeń. Uzyskiwana była ona dzięki dużym pofabrycznym pomieszczeniom, a w późniejszych latach dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza i grze świateł.
Styl industrialny - przestrzeń
Pomieszczenia zaprojektowane w stylu industrialnym cechują się przestrzenią i wysokimi sufitami. Obiekty te zazwyczaj nie mają oddzielnych pomieszczeń. Duża przestrzeń zaprojektowana jest tak, aby poszczególne funkcje mieszkania współgrały ze sobą i płynnie przechodziły jedna do drugiej.
Dodatkowo styl ten podkreślają wysokie i duże okna, które wpuszczają do pomieszczenia wiele światła. Aranżując pomieszczenia w stylu industrialnym należy unikać stawiania ścian działowych i przedmiotów zaburzających otwartą przestrzeń.
Styl industrialny - kolor
W stylu tym królują:
- biele,
- szarości,
- beże,
Styl ten charakteryzuje się surowością, dlatego wykorzystać można również beton architektoniczny lub cegłę. Biel na ścianie pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie.
Podłoga powinna zostać wykonana w odcieniach drewna lub betonu. Aby ocieplić wnętrze, zastosować można różnego rodzaju tkaniny oraz dodatki w wybranym kolorze lub kolorach pasujących do siebie. Mogą być to poduszki, fotele, obraz na ścianie czy zasłony. Warto jednak pamiętać, że style ten cechuje się minimalizmem.
Styl industrialny - surowy
Jedną z głównych cech charakterystycznych tego stylu jest surowość. Aby ją osiągnąć, w kuchni i łazience zastosować można płytki, które imitować będą drewno czy beton.
Surowe drewno zastosować można również w pomieszczeniach w postaci mebli i dodatków. Piękne komody, stoły czy krzesła pozwolą podkreślić charakter tego miejsca. Oprócz betonu i drewna, styl ten cechuje się również metalem. Możemy spotkać meble wykończone z metalu lub dodatki z tego tworzywa.
Styl industrialny - dodatki
Bez odpowiednich dodatków nie byłoby efektu wow. Należy jednak pamiętać, że styl ten cechuje się minimalizmem i prostotą.
Odpowiednie oświetlenie, lampy, metalowe dodatki czy zabawa tekstyliami sprawią, że pomieszczenie nabierze loftowego stylu. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie starych maszyn czy gramofonów jako ozdoby.
Styl industrialny - przestrzeń na imprezę
Obecnie wiele osób chce zorganizować wesela lub inne uroczystości w pięknych loftowych przestrzeniach. Jednym z takich miejsc jest loft na imprezę Warszawa. Jest to przestrzeń eventowa, którą można wynająć.
To idealne miejsce dla osób, które chcą zorganizować uroczystość w ciekawej loftowej przestrzeni. Loft ten będzie idealnym miejscem na event firmowy czy wyprawianie hucznych urodzin. Piękny i surowy wystrój podkreśla charakter tego miejsca. Miejsce to zaaranżowane jest w stylu industrialnym.
0 komentarzy